Ako fotiť deti

Komentáre (0)

Ako fotiť deti

Ako rodičia sa neprestávame diviť, ako rýchlo rastú naše deti. Každým dňom sa menia a prekvapujú nás novými poznatkami. A myslím, že niesom sama, čo má chuť precítiť každú chvíľu a najradšej si ju zvečniť aj fotografiou. V dnešnej dobe sú našimi najlepšími pomocníkmi mobily. Tie máme pri ruke takmer stále, a tak sú nám častokrát skvelými pomocníkmi pri zachytení momentu, ktorý sa oplatí zachytiť. 

Najlepší pomocník - svetlo

Základným úspechom pre dobrú fotografiu je svetlo. Ak fotíte deti v dome, zistite ktorá z miestností je v akú dobu čo najsvetlejšia. Prirodzené svetlo z okna je tým najlepším pomocníkom, umelé osvetlenie je pri fotení detí častokrát prekážkou. 

Ako ale iste všetci vieme, najlepšie fotografie vytvoríme práve 30 minút po východe a 30 minút pred západom slnka. Takže ak vám to čas a deti dovolia, je skvelé plánovať fotenie práve na túto dobu. 

Zamerané na detaily. 

Ako fotiť deti? Zamerajte sa na detaily, príliš farebné pozadie fotografii len škodí. Zachyťte úsmev, moment prekvapenia, plač či zívanie. Predíďte fotografiám so štylizáciou typu „sýýýr“ :)

Príbeh fotografie

Fotenie novorodenca: 

Každá fotografia by mala hovoriť príbeh. Život je plný detailov a tak moje tipy na úspešnú fotografiu pri novorodeniatkach sú – zachytenie úsmevu, plaču, prvé kúpanie, detail ručičky, nožičky,...S maminkou vznikajú krásne fotky tzv. noštek na noštek – profil mamičky a bábätka, úsmevy a pohladenia. Pre mňa je menej viac a preto aj pri fotení novorodenca odporúčam výber jednoduchého oblečenia pre bábätko. Na fotografii krásne vynikne detské body s holými nožičkami, jednoduchá bavlnená čiapočka, ktorá pri detailnej fotografii dodá fotke ten správny „feeling“ – jemnosť materiálu na detskej pokožke. Obľúbená hračka dieťatka v malej ručičke nesmie chýbať. 

Fotenie batoľaťa:

Pri batoľati vieme zase zachytiť momenty ako je dvíhanie hlavičky, štvornožkovanie, či neskôr prvý zúbok. Detail prvých kudrliniek na vláskoch nesmie chýbať. Outfit na fotenie voľte tiež jednoduchší a to jednofarebné šaty pre dievčatko, nohavice na traky pre chlapčeka alebo detské pohodlné body. 

Prvé papanie, ochutnávanie:

Máte doma malého papkáča? Zachyťte moment prvého kŕmenia, čaro ochutnávania zeleninky, ovocia a ich emócie. K dobrej fotografii tu vedia pomôcť krásne štýlové doplnky na kŕmenie, hryzátko či štýlový  podbradník. 

Materiály a fotenie: 

Pro dobre zvolených doplnkoch čo sa týka farebnosti a materiálov viete fotografiou zachytiť veľa. Voľte tón v tóne ak robíte farebné fotografie. Mäkkučký uteráčik, plienky alebo deky sú výbornými pomocníkmi pri fotení. A čo tak obľúbený plyšový medvedík? Krásny prvok práve pri fotení detí! 

Dovolenkové fotografie zas krásne doplní batôžtek, odrážadlo či obľúbená hračka

Outfit na fotenie pre deti: 

Pre väčšie deti môžete aj samotným outfitom dopovedať myšlienku. Aj u nás nájdete buď rodinné oblečenie, kedy sa zladíte spolu s dieťatkom, alebo vtipné mikiny a tričká nielen pre deti.  Veď môže byť niečo chutnejšie ako váš drobček v rovnakom outfite ako tatinko alebo maminka?

Pre malých výmyselníkov voľte tričko I’m the boss. Myslím, že tým bude všetko jasné...:) 

Skvelé je tričko CUTE BABY, tričko s nápisom LITTLE HERO alebo s odkazom pre malé parádnice -  „Sorry boys, daddy says no dating“.  

Fotografiou môžete oznámiť aj príchod ďalšieho člena do rodiny. Na výber nájdete aj u nás malých „pomocníkov“ – tričko Little brother, little sister a tričko big brother a big sister TO dopovedia za vás....

Svet fotografie detí je úžasný! A návodov na ako fotiť deti neúrekom ale nezabudnite...chvíle s deťmi sú aj tak to najvzácnejšie, čo im môžme dať!