Aký darček pripraviť na Valentína?

Komentáre (0)

Aký darček pripraviť na Valentína?

Aký darček pripraviť na Valentína?  Máme pre Vás pár tipov. 

Každý rok si milióny ľudí na svete vyznávajú lásku, píšu zaľúbené listy, dávajú si darčeky a sú k sebe pozornejší o čosi viac, ako v bežné dni. Tajomstvom je dátum 14.február, deň svätého Valentína – sviatok zaľúbených.

 Sviatok svätého Valentína

Tento sviatok je pomenovaný po katolíckom kňazovi svätom Valentínovi, ktorý žil v 3. storočí n.l. Ten tajne sobášil páry aj napriek zákazu cisára Claudiusa. Cisár Claudius totiž nepovažoval ženatých mužov za bojovníkov, nakoľko nechceli opúšťať kôli bojom svoje rodiny a ženy. Za svoj čin ho cisár Claudius dal popraviť práve 14.2.296. Pred svojou smrťou Valentín napísal milistný list dcére väzenského dozorcu, do ktorej bol zaľúbený. Takto vzniklo prvé valentínske prianie. Neskôr ustanovili tento deň za pamätný a patrónom všetkých zaľubených sa tak stal svätý Valentín. 

V zahraničí a najmä v Spojených štátoch a Anglicku má dlhoročnú tradíciu. Na Slovensku ho oslavujú zaľúbené páry, listy posielajú „tajní“ ctitelia, ale radosť si robíme aj navzájom s tými, ktorých máme radi. Preto sa v tento deň nezabúda ani na maminky, či sestru, kamošku...

Valentín je už za dverami a to je jedinečná šanca ako vyznať lásku či potešit a prekvapiť aj blizkych. Spísala som vám pár mojich tipov na darček na Valentína. 

#1 kytica kvetov

Nikdy nepokazíš nič kyticou kvetov. Od veľkých kytíc, menších v kvetináčoch či jarné dekorácie zaručene vyčarujú úsmev a potešia. Navyše privedú do domácnosti jar, na ktorú sa ja osobne tak veľmi teším! 

#2 šperk

Šperkom sa dá vyjadriť tvoj pocit alebo dopovedať príbeh, spomienku či emóciu...:) 

Na Valentína nesmie chýbať šperk v tvare srdiečka – veď práve srdce je symbolom lásky a zaľúbených.

Pre elegantné dámy sú prekrásne práve šperky s POLODRAHOKAMOM alebo šperky, ktoré sa dajú „vrstviť“. 

#3 čas na yogu           

Aj ty máš doma milovníčku YOGY? Iste ju potešíš kvalitnou yoga podložkou, yoga mikinou alebo yoga nohavicami. 

Valentínsky darček v podobe doplnkov na cvičenie nielen pre športovkyne, ale aj pre pohodlie na doma iste poteší.

#4 sladkosti a koláčiky

Makarónky, torty, sladké bombóny alebo horúca čokoláda? Valentín má byť sladký <3 Ja odporúčam prekvapiť originálnym karamelovým jabĺčkom v čokoláde. Keď som ho sama prvýkrát ochutnala, tá kombinácia bola dokonalá. Navyše jabĺčko je na výber v prevedení s mliečnou, horkou, ruby alebo bielou čokoládou ozdobené orieškami, lyofilizovaným ovocím či kokosom. Takže ľahko nakombinuješ chuť, akú má kto rád. 

 #5 rozmaznávať a hýčkať

Vonné sviečky, sety do kúpeľa, voňavé mydielka a krémy – to je ďalší môj tip na valentínsky darček. Urob si s partnerom čas len pre seba s vôňou sviečok alebo pri spoločnom kúpeli. 

#6 coffee lover

Pre milovníkov kávy môžeš zakúpiť poukaz do obľúbenej kaviarne, peknú kávovú šálku, alebo balenie kvalitnej kávy. Už teraz cítim tú vôňu :) Pre „čajíčkarov“ sú zas perfektné sady vyberaných čajíkov v darčekovej krabičke priamo z čajovne.   

#7 valentínsky darček pre tatinka

Aj ty máš doma toho najlepšieho manžela, tatinka...proste ocinka svojich detí? Tak to sme dve!

Detská mikina I LOVE MY DADDY je to najmilšie potešenie.  Jednoduché a pritom tak výstižné vyznanie aj od našich najmenších nielen na Valentína. Pre bábätká je v prevedení detského body I LOVE MY DADDY. 

A čo tak potešiť pánskym tričkom DAD., alebo pohodlnou mikinou COOL DAD?

Tento rok to bude práve náš valentínsky outfit a ja sa už neviem dočkať. Vytovorím matchi matchi kombináciu pre dcérku, seba aj moju polovičku a spolu si zájdeme na večeru. 

#8 darčekový poukaz

Darčekový poukaz do obľúbeného obchodu je univerzálnym valentínskym darčekom pre dámy aj pánov. Stačí zvoliť len jeho hodnotu a obdarovaný si tak spraví radosť podľa seba. 

#9 valentínsky výlet

Valentínsky pobyt v spojení s wellness vo vašom obľúbenom meste môže byť výborne stráveným spoločným časom. 

Či pocestujete do zahraničia, alebo si spravíte len spoločný výlet s dobrým jedlom v okolí, najdrahší a najvzácnejší je práve ten čas strávený SPOLU.